У день військового журналіста Ірина Констанкевич від імені Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики мала честь відзначити волинських військовослужбовців, які не лише тримають оборону на передовій, а й ведуть боротьбу за правду.

«16 лютого у Волинському краєзнавчому музеї вшанували тих, хто змінив мікрофон на зброю, а замість репортажів почав писати історії відваги та незламності. Особливо символічним є те, що подія відбулася у відділі сучасної історії України — серед експонатів, які розповідають про героїзм наших захисників. Тут, у просторі пам’яті, ми вкотре усвідомлюємо, що сучасна історія України пишеться не чорнилом, а кров’ю і мужністю тих, хто боронить державу.

Колись ці люди були голосами правди, працюючи з фактами, перевіряючи кожне слово. Тепер їхні голоси звучать у війні. Дехто з нагороджених не зміг бути присутнім, бо зараз у бою. Але навіть там, під свистом куль і вибухами, вони продовжують робити те, що вміють найкраще — говорити правду», — написала перша заступниця голови Комітету.

Подяки отримали:
Сержант Олександр Садовник, колишній оператор Волинського телебачення. Отримав важке поранення, але не зламався. Його історія — це доказ того, що сила духу перемагає навіть тоді, коли тіло зазнає ран.
Капітан Святослав Лесюк, знаний багатьма за свої радіоефіри. Як говорить капітан: «Журналістика навчила мене слухати і ставити правильні запитання. Тут, на війні, головне питання — як вистояти і перемогти. І відповідь у нас одна — разом, до кінця».
Майор Дмитро Ураєв, колишній працівник ТРК «Аверс». Чоловік наголошує: «Ми воюємо не лише за територію, а й за правду. Бо ворог атакує не тільки зброєю, а й брехнею».
Майор Володимир Данилюк, головний редактор «Волинської газети». Зізнається: «Раніше ми працювали з фактами, перевіряли кожне слово. А зараз — кожен день війни сам по собі є реальністю, яка не потребує вигадок. Війна забирає все зайве, залишаючи головне – людей, правду і віру».
Подяки також передадуть воїнам, які зараз виконують бойові завдання:
— Майору Надії Замризі;
— Капітану Сергію Хомінському;
— Сержанту Олександру Пирожику;
— Молодшому сержанту Сергію Крайвановичу.

Після нагородження учні Малої академії наук мали можливість поспілкуватися із військовослужбовцями, де обговорили питання інформаційної безпеки, важливості правдивих новин та ролі журналістики у час війни. Також молоді дослідники подарували захисникам свою збірку «Волинь у дослідженнях юних науковців», у якій є історії про героїв сьогодення.
Ми вдячні кожному, хто бореться за Україну — і в окопах, і в інформаційному просторі. Слава Україні!

У заході взяли участь військовослужбовці-медійники, депутат Волинської обласної ради Орест Маховський, директорка музею Оксана Важатко, представниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення у Волинській області Лілія Бойко, учні Малої академії наук разом із директором МАН Тетяною Михалюк, а також студенти факультету журналістики.