У Львові 14-17 листопада відбувся ХІІІ Міжнародний фестиваль «Відкриваючи Падеревського», присвячений постатям і подіям польської історії та культури, тісно пов’язаним зі Львовом.

У межах фестивалю провели конференцію на тему: «Львів Збігнєва Герберта і спільний простір української, польської та єврейської культури». Також уперше у Львові глядачі переглянули монодраму «Останнє танго з Гербертом» у виконанні Пшемислава Тейковського. Крім цього, в місті представили виставку робіт учасників конкурсу львівських студентів-графіків «Pan Cogito у Львові», організовану з нагоди 100-річчя від дня народження Збіґнєва Герберта.

На фестивалі вручили відзнаки «Paderewski» за особливі заслуги в царині українсько-польського порозуміння. Серед цьогорічних лауреатів — і співголова Групи Верховної Ради України з міжпарламентських звʼязків із Польщею, голова підкомітету з питань культури Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький.

У своїй промові народний депутат розповів про «чудо солідарності», яке обʼєднує український та польський народи: «Ми завжди об’єднуємося в часи криз чи критичних навал, показуючи приклад єдності. Те чудо солідарності, яке ми побачили після повномасштабного вторгнення, нагадало нам, наскільки ми сильні, коли разом. Але тепер ми маємо розірвати спіраль історії, подолати старі конфлікти й об’єднатися заради нової Європи».

Також нагороди отримали польський політик Павел Коваль та професор Марек Вільчинський.

Павел Коваль, польський політик і Голова Ради з питань співпраці з Україною, який також отримав нагороду, зазначив: «Львів об’єднує українців, які розуміють його значення для європейської культури та спільнот української, польської, єврейської, вірменської. Завдяки зусиллям багатьох людей ця брама залишається відкритою».

Довідково: Ігнацій Ян Падеревський — польський піаніст, диригент, композитор, філантроп, політик, державний діяч, який народився на теренах сучасної території України. Його оперу «Манру» вперше поставили у Львові, що закріпило його зв’язок із містом як культурним осередком. Завдяки своїй музичній кар’єрі він здобув світову славу, що дало йому змогу просувати ідеї незалежності Польщі на міжнародній арені. Під час Першої світової війни активно лобіював інтереси Польщі в Європі та США, зокрема вплинув на включення польського питання до «14 пунктів» Вудро Вільсона. У 1919 році Падеревський став прем’єр-міністром Польщі, де працював над зміцненням міжнародного статусу країни. Його діяльність мала значний вплив на становлення польської державності після Першої світової війни.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

20 грудня 2024 09:36
19 грудня 2024 17:08
19 грудня 2024 12:37
18 грудня 2024 13:44
18 грудня 2024 13:02
18 грудня 2024 12:40
13 грудня 2024 16:17
13 грудня 2024 14:43
12 грудня 2024 17:26
10 грудня 2024 14:43