П’ять років тому, 16 липня 2019 року, набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Тоді, перед ухваленням закону, із текстом проєкту працював Комітет з питань культури і духовності. Це був складний та тривалий процес, але справді необхідний для того, щоб державна мова посіла належне місце в нашому суспільстві.
Сьогодні значення мови як ключового компонента національної ідентичності складно заперечити. І «мовний закон» лише посприяв цьому усвідомленню.
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики переконаний, що Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» є чи не найважливішим актом для декларування нашого поступу до європейської спільноти. Він став гучною нотою і сигналом про те, що російські пута мають бути обірвані, а Україна вже ніколи не зійде зі свого шляху.
Українська мова, яка повноправно і повсюдно залунала під час надання послуг, на телебаченні та в інших сферах публічного життя, значно зміцнила нашу національну єдність і здатність боронитися від російської агресії та пропаганди.
На жаль, загроза ворожих наративів все ще нависає над Україною, попри те, що Українським Парламентом вже ухвалено низку законодавчих актів про відмежування від російського впливу. Тому на часі — системна державна політика, спрямована на популяризацію української мови серед громадян, невіддільною частиною якої має бути потужна підтримка виробництва і поширення українського культурного продукту — книжок, фільмів, музики тощо.
Мова — це наше надбання, яке ми передамо в спадок своїм дітям. Тож спілкуймося українською, творімо і споживаймо українське!
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики продовжує плідну співпрацю з усіма урядовими установами, громадськими організаціями, нашими колегами і партнерами з усіх зацікавлених у розвитку державної мови структур.