На своєму засіданні 12 грудня 2022 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики переглянув свій висновок до проєкту Закону про медіа (реєстр. № 2693-д, друге читання) від 6 грудня 2022 року.
Одним з «чутливих» питань, що потребували додаткового обговорення, стало питання досудового призупинення Національною радою з питань телебачення і радіомовлення діяльності онлайн-медіа у випадку систематичних порушень ним законодавства.
З огляду на це члени Комітету переглянули своє попереднє голосування щодо пропозиції № 1692, яка стосується ст. 116 про відповідальність медіа. За результатами обговорення Комітет погодив положення частини 14 цієї статті 116 викласти у такій редакції:
«14. У разі вчинення зареєстрованим суб’єктом у сфері онлайн-медіа грубого порушення застосовуються такі заходи реагування:
а) штраф;
б) штраф у подвійному розмірі — у випадку вчинення впродовж одного місяця другого або третього грубого порушення після застосування штрафу, рішення про який не було скасовано у визначеному законом порядку;
в) заборона поширення онлайн-медіа за рішенням суду — у випадку вчинення впродовж одного місяця четвертого грубого порушення, якщо за попередні грубі порушення було застосовано штрафи, рішення про які не були скасовані у визначеному законом порядку».
Щодо незареєстрованого суб’єкта у сфері онлайн-медіа — передбачається тимчасове призупинення його діяльності строком чотирнадцять календарних днів. Відповідно пропонується така редакція: «тимчасова заборона поширення онлайн-медіа — у випадку вчинення значного правопорушення, якщо впродовж одного місяця до суб’єкта було застосовано п’ять штрафів за вчинення значних порушень, рішення про які не скасовано у визначеному законом порядку. Строк тимчасової заборони становить чотирнадцять календарних днів».
Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти проєкт Закону про медіа (реєстр. № 2693-д) у другому читанні та в цілому.