КОМІТЕТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ І ДУХОВНОСТІ
Листопад 2015 р. м. Київ
Яким буде Український Інститут книги?
Європейський досвід та українські реалії.
04 листопада 2015 року Верховна Рада України підтримала у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління в книговидавничій сфері», реєстр. № 3084.
Станом на сьогодні окремі питання книговидавничої сфери і бібліотек віднесені до компетенції різних органів державної влади, що робить державне управління в зазначених сферах неефективним, а стан підтримки державою бібліотечної, літературної та книговидавничої діяльності - вкрай низьким. Законопроект № 3084 пропонує створити єдину державну установу, яка опікуватиметься цими питаннями – Український інститут книги.
Ініціатива створення Українського інституту книги викликала значний суспільний резонанс та гострі дискусії. Зокрема, потребують роз’яснення та обговорення у колі громадськості питання базових принципів діяльності Інституту, перспектив програми «Українська книга», кроків, до яких вдаватиметься новостворений Інститут для підтримки книговидання та інше.
У продовження дискусії та в процесі підготовки законопроекту до другого читання, 16 листопада 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань культури та духовності організовує круглий стіл, спеціальним гостем якого буде директор Польського інституту книги Ґжеґож Ґауден. Учасники круглого столу ознайомляться з досвідом роботи Інституту книги в Варшаві, а також діяльністю подібних установ в інших європейських країнах. Участь у круглому столі візьмуть народні депутати України, українські видавці та книгорозповсюджувачі, представники Громадської ради при Комітеті з питань культури і духовності.
Варто зазначити, що законопроект № 3084 уже підтримали такі українські інтелектуали та авторитетні громадські діячі, як Мирослав Маринович, Тарас Возняк, Юрій Прохасько, Оля Гнатюк, Богдана Матіяш, Костянтин Москалець, Леонід Фінберг, Костянтин Сігов та інші.
Підтримка української книги та розвиток системи бібліотек мають стати одним з пріоритетних напрямків державної політики для виховання інтелектуальної і розумної нації. Створення єдиної установи, яка промотуватиме українську літературу в світі, а також популяризуватиме книжки та читання в країні є передумовою успішної реалізації такої політики.
Народні депутати – члени Комітету з питань культури та духовності висловлюють подяку польським колегам за підтримку та сподіваються, що конструктивна дискусія з питань створення та діяльності Українського інституту книги в рамках круглого столу сприятиме проведенню реформи, направленої на реальну підтримку книжкової справи на зразок досвіду європейських країн.
Захід відбудеться о 11.00 (реєстрація о 10.30).
Місце проведення заходу: м. Київ, вул. Грушевського, 5, конференц-зала
(Увага!Вхід через 9-й під’їзд по вул. Грушевського, 18/2).
e-mail: k_kult@rada.gov.ua
Вхід за картками акредитації.