Повідомлення

Перейти до розділу
06 грудня 11:42
7 грудня о 9.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
24 листопада 15:36
28 листопада о 9.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...

Календар заходів

Перейти до розділу
09 листопада 08:15
Календар заходів у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики докладніше

Діяльність Комітету

08 жовтня 2015, 14:48

Комітет з питань культури і духовності провів слухання на тему: «Закони про декомунізацію та проблема збереження мистецьких творів часів тоталітаризму»

Комітет з питань культури і духовності провів слухання на тему: «Закони про декомунізацію та проблема збереження мистецьких творів часів тоталітаризму»

 

 

Увагу учасників слухань привернув поточний стан реалізації положень резонансного Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Зокрема, гострі дискусії виникають навколо проблеми збереження творів мистецтва тоталітарного періоду.

У слуханнях взяли участь представники виконавчої влади, науковці, митці, представники громадськості.

Голова Комітету Микола Княжицький наголосив на важливості вивчення досвіду країн постсоціалістичного простору щодо вирішення проблеми збереження мистецьких творів часів тоталітаризму та можливості його застосування в Україні.

Голова Українського інституту національної пам‘яті Володимир В‘ятрович розповів учасникам слухань про особливості впровадження положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Він підтримав думку Комітету щодо відкриття музеїв (парків) радянського тоталітарного режиму.

Перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий повідомив про кроки Міністерства у цьому напрямку, зокрема про роботу експертної комісії при Міністерстві з визначення художньої цінності об‘єктів, створених за радянських часів. До її складу входять мистецтвознавці, скульптори, художники, архітектори, фахівці з охорони культурної спадщини.

На слуханнях були висловлені також дискусійні думки щодо доцільності демонтажу багатьох пам‘ятників радянського часу.

З аналізом проблеми виступили відомі дисиденти радянської доби, діячі культури, народні депутати України минулих скликань Лесь Танюк та Богдан Горинь.

Проректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Остап Ковальчук поінформував учасників слухань про шляхи можливого використання нашими фахівцями міжнародного та європейського досвіду.

Народні депутати – члени Комітету наголосили на нагальності прийняття низки підзаконних актів для втілення положень Закону.