Головна > Текстові публікації > Діяльність Комітету > Зустрічі, конференції та інші заходи

Повідомлення

Перейти до розділу
23 серпня 19:14
26 серпня о 10.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
19 серпня 11:24
23 серпня о 13.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...

Календар заходів

Перейти до розділу
09 листопада 08:15
Календар заходів у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики докладніше

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Зустрічі, конференції та інші заходи

19 червня 2020, 17:52

Відбулося засідання робочої групи з напрацювання законодавчих ініціатив, спрямованих на врегулювання питань реалізації прав дітей у сфері надання послуг з охорони здоров’я

19 червня 2020 року Голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Рябуха за участі народних депутатів Лади Булах та Андрія Бобляха провела засідання робочої групи, до якого також залучили представників Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров'я України.

Під час засідання продовжили розгляд проблемних питань, що виникають у дітей під час отримання послуг у сфері охорони здоров’я.

Передумовою для створення робочої групи став законопроєкт № 2684, поданий н.д. Ладою Булах, яким, зокрема, пропонується ввести в законодавче поле термін «підліток» (дитина віком від 10 до 18 років).

На попередньому засіданні 12 березня члени робочої групи дійшли висновку, що введення в законодавство терміну «підліток» поки що є передчасним і потребує комплексних законодавчих змін.
Крім того, погодилися, що законодавчо необхідно врегулювати і питання поінформованості дітей із 14 років про стан їхнього здоров’я.
Відповідні пропозиції робоча група підтримує. Вони будуть внесені як законопроєкт.

Сьогодні обговорювали шляхи вирішення колізії, яка виникає під час укладання дитиною від 14 років декларації з сімейним лікарем, яку, загалом, вона може укласти, але не може підписати.

Нагадаємо, до складу робочої групи входять члени підкомітету у справах сім'ї та дітей Комітету гуманітарної та інформаційної політики, члени Комітету з питань молоді і спорту, Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Комітету з питань правової політики, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Офісу Президента України, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров'я, члени Міжфракційного депутатського об'єднання «Захист прав дитини — пріоритет держави», представники Національної асоціації адвокатів України, Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України», Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров'я», Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров'я», благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді “Тінеджайзер”», експерти з медичних питань.