Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв та заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук 31 березня і 1 квітня в Брюсселі взяли участь у двосторонній зустрічі представників України та Європейської комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за переговорним Розділом 10 «Цифрова трансформація та медіа».

«Цифрова трансформація і медіа — це важливий розділ. Він відкриватиметься після кластерів "Основи" та "Зовнішня політика". У нас у темах і цифровізації, і медіа є суттєві досягнення. Закон про медіа був визнаний Європейською комісією як такий, що відповідає усім стандартам ЄС і Ради Європи. Ми зараз доопрацьовуємо певні зміни й покращення, які ми бачимо під час практичної реалізації закону. У питанні цифрової трансформації Україна попереду навіть багатьох країн Європи, тож ми маємо слідкувати, щоб не понизити свої стандарти», — зазначає Євгенія Кравчук.

Народна депутатка додала, що в цій темі також закладена кібербезпека, яка для України є гіперактуальною, особливо у контексті останніх атак на Укрзалізницю та інших спроб росії дестабілізувати ситуацію в нашій країні. У перший день роботи також обговорили імплементацію DSA (Digital Services Act) в українське законодавство.

У фокусі двосторонньої зустрічі загалом були теми:

— Digital Agenda 2030;

— електронні комунікації;

— незалежність і спроможність національного регулятора у сферах медіа;
— цифрові послуги (електронна комерція, імплементація DSA, DMA, P2B Regulation);
— геоблокування, BIK+ (better Internet for kids), Управління Інтернетом (Internet Governance);
— кібербезпека;
— медіа;
— штучний інтелект та ін.

Україна активно адаптує своє медіа законодавство до європейських стандартів, і досягла значного прогресу у виконанні вимог основних директив ЄС, зокрема щодо Audiovisual Media Services Directive (AVMSD) та European Media Freedom Act (EMFA).

Крім керівників Комітету, у зустрічі взяли участь народний депутат Володимир Гевко, заступник Міністерства культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос, заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан, яка модерувала дводенне засідання.

Як повідомляє Мінцифра, за 5 років розділ «Цифрова трансформація та медіа» досяг результатів, які Єврокомісія оцінила як well advanced: Україна увійшла до Списку довірених третіх країн, забезпечила відповідність Регламенту eIDAS; наші довірчі послуги визнаються ЄС. Також Україна — єдина серед 20 країн-учасників, що не є членом ЄС, яка бере участь у розробленні Європейського гаманця цифрової ідентифікації та приєдналася до програми «Цифрова Європа» у 2022 році.

«Рухаємось до ЄС із конкретними кроками, реформами і готовністю до складної, але важливої імплементації європейських стандартів», — резюмує Євгенія Кравчук.

За результатами двосторонньої скринінг-зустрічі Єврокомісія підготує звіт, у якому оцінить рівень відповідності законодавства України праву ЄС за переговорним розділом 10 «Цифрова трансформація та медіа» та надасть пропозиції щодо усунення прогалин. Наступним кроком стане формування переговорної позиції України.


Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Топ-новина”

02 квітня 2025 19:30
31 березня 2025 20:03
26 березня 2025 19:20
18 березня 2025 09:30
28 лютого 2025 13:02
29 січня 2025 11:20
20 січня 2025 17:15
20 листопада 2024 17:16
19 листопада 2024 15:54
18 листопада 2024 13:04