«У дитини має бути родина. Люди, які її люблять, підтримують і поважають. Це — не побажання, а життєва потреба. Саме на цьому ґрунтується реформа деінституціалізації», — наголошує голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Тетяна Скрипка.

За її словами, у частини суспільства тема деінституалізації досі викликає спротив. «Чому так складно відмовитися від інтернатів на користь сімейних форм виховання? Чому бракує бажання щось змінювати і звідки береться думка, що дитина без власного простору, захоплень, друзів і прикладу сімейного життя може вирости щасливою?» — пише Тетяна Скрипка.

Актуальні питання впровадження реформи обговорили під час пресбрифінгу «Презентація практичних підходів до трансформації будинків дитини» 9 травня 2025 року разом із фахівцями, які ухвалюють рішення у сфері охорони прав дітей, з представниками служб, громадських організацій, керівниками громад і закладів.

«Непроста, але дуже важлива розмова. Бо йдеться про майбутнє наших дітей. Щиро дякую СОС Дитячі Містечка Україна та Координаційному центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за організацію зустрічі та незмінне лідерство у цій темі. Тема захисту дітей — це привід об’єднатися. Як батьки, як діти, як громадяни своєї країни. Це точно не привід для конфліктів, суперечок чи політичних дивідендів. Маємо бути разом — заради дітей. Будинок дитини — не місце для дитинства», — переконана очільниця підкомітету.
