10 квітня у ПАРЄ провели слухання про українських журналістів у російському полоні. Про це повідомляє заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«На слуханнях Комітету культури, науки, освіти і медіа у Парламентській Асамблеї Ради Європи говорили про особисто для мене одну з найболючіших тем — долю українських журналістів, яких утримує росія», — пише депутатка.
Участь у заході також взяв Комісар Ради Європи з прав людини Майкла О’Флаерті.
Катерина Дячук, представниця Інституту Масової Інформації (ІМІ), поділилась останньою інформацією про злочини проти журналістів:
► щонайменше 30 українських цивільних журналістів незаконно утримують в російському полоні;
► за 3 роки війни рф вчинила 829 злочинів проти медіа;
► 332 редакції закрились повністю через вторгнення.
► 102 журналісти загинули, з них 12 — під час виконання професійних обов’язків.
Керівниця відділу моніторингу свободи слова Інституту масової інформації Катерина Дячук закликала ПАРЄ посилити політичний і дипломатичний тиск на росію з метою звільнення полонених українських журналістів.

«Ми згадали тих, хто досі у неволі: Ірину Данилевич, Дмитра Хилюка, Владислава Єсипенка і багато інших. Говорили і про Вікторію Рощину, яку росіяни закатували до смерті… Російські війська не просто знищують українські медіа, вони захоплюють редакції на окупованих територіях, щоб поширювати там пропаганду та дезінформацію. І фізично руйнують редакції — як у випадку із влучанням ракети в офіс Freedom, про що розповів на слуханнях Олег Борисов. Саме тому важливо не забувати про гуманітарний вимір цієї війни», — наголошує Євгенія Кравчук.

За її словами, передумовою будь-яких реальних перемовин з рф має стати:
— обмін усіма військовополоненими,
— звільнення цивільних заручників,
— повернення депортованих дітей.
Це буде єдиним доказом серйозності намірів Кремля.

«Водночас продовжую працювати над проєктом резолюції ПАРЄ щодо українських журналістів. У червні проведемо наступні слухання, на які вже запросила Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця та журналіста, колишнього бранця Кремля Станіслава Асєєва. А вже у жовтні — голосування резолюції в Асамблеї. Щиро дякую всім, хто долучився до обговорення та всій команді, яка допомагає працювати над резолюцією та документувати правду», — додає народна депутатка України.