Про це повідомляє народний депутат Володимир В’ятрович: «Крига скресла! Комісія з найменувань при Київському міському голові дала старт процесу повернення вулиці Лаврській імені Івана Мазепи».
Парламентар представив на засіданні комісії позицію 25 народних депутатів, які звернулися з відповідним закликом до Віталія Кличка.
«Як і представники громадських організацій та низка депутатів Київради, ми закликали підтримати петицію № 11649, яка ще два роки тому зібрала необхідну кількість підписів», — наголосив депутат.

Йдеться про те, щоб скасувати рішення про перейменування більшої частини вулиці Мазепи на Лаврську, ухвалене у 2010 році на вимогу президента Януковича і очільника нині забороненої в Україні РПЦ Владіміра Гундяєва.
Комісія 8 голосами з 12 підтримала цю ініціативу.
«Це означає, що на розгляд киян виноситься пропозиція повернути вулиці Лаврській від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів ім’я Івана Мазепи, а решті цієї вулиці (від Добровольчих батальйонів до Наводницької площі) — повернути історичну назву Новонаводницька», — додав Володимир Вʼятрович.
Після громадського обговорення рішення буде винесено на розгляд Київради.
Серед підписантів листа також народні депутати із нашого Комітету Ірина Констанкевич, Микола Княжицький, Микита Потураєв та Софія Федина.
Фрагмент із листа: Іван Мазепа є одним із найвизначніших українських державних діячів. У Києво-Печерській Лаврі зусиллями й коштом гетьмана Мазепи відновлено Троїцьку Надбрамну церкву, Успенський собор, збудовано Церкву Всіх святих над Економічною брамою, лаврські «мазепині мури» з вежами та інші об’єкти. На нинішній площі Слави коштом гетьмана Мазепи збудований Військовий Микільський собор, знищений комуністичним режимом у 1934 році. Тому закономірно, що саме вулиця, на якій розташовані ці об’єкти, була свого часу названа іменем Івана Мазепи.