9 грудня заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук долучилась до дискусії у Національному художньому музеї України: «Як покарати агресора за геноцидальні дії і знищення української культурної спадщини». Подія відбулась з нагоди 76-ї річниці ухвалення Конвенції про запобігання злочину геноциду.

На заході, організованому Товариством Рафаеля Лемкіна, також виступили  адвокат Віталій Титич, заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко, агент України в Міжнародному суді ООН, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич.

Як покарати агресора за геноцидальні дії і знищення української культурної спадщини?

«Це дійсно дуже складне питання, тому що політично багато держав ще думають про "переговори" замість того, щоб йти до справедливого покарання росії за усі злочини проти українців.

Важливо проводити паралелі між тим, що відбувається з українцями у різних століттях. У кривавому 20-му столітті Голодомор і Розстріляне відродження не були відрефлексовані, не були покарані та відзначені міжнародною спільнотою. Тому інший диктатор, тоді це був Сталін, зараз — Путін, може робити те ж саме. І це повторюється на очах у всього світу. Важливо, щоб політична дискусія відбувалася паралельно з юридичними діями України. Необхідно, щоб світ розумів контекст сьогоднішніх подій, що це повернення непокараного зла», — переконана політикиня.

За словами Євгенії Кравчук, під час розмови «робили референс» до резолюції ПАРЄ її авторства із назвою «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру». У документі чітко закріплено, що навмисне знищення культурної спадщини та стирання культурної ідентичності в Україні є воєнними злочинами, злочинами проти людяності та свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську національну ідентичність.

«Ще колись Рафаель Лемкін після Другої світової війни написав статтю про геноцид українців. І, серед іншого, зауважив, що знищення відбувається через культуру. Дякую Товариству Рафаеля Лемкіна, Національному художньому музею України, Міністерству культури та стратегічних комунікацій України. Попереду ще багато роботи в донесенні правди», — написала парламентарка. Модерувала захід виконавча директорка Товариства Рафаеля Лемкіна Галина Чижик. Ця організація заснована на честь Рафаеля Лемкіна, польського юриста єврейського походження, який вперше ввів термін «геноцид» і активно працював із міжнародним визнанням цього злочину.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

18 грудня 2024 13:44
18 грудня 2024 13:02
18 грудня 2024 12:40
13 грудня 2024 16:17
13 грудня 2024 14:43
12 грудня 2024 17:26
10 грудня 2024 14:43
05 грудня 2024 15:30
05 грудня 2024 13:54
04 грудня 2024 10:45