23 вересня заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко зустрівся з заступницею Міністра охорони здоровʼя Марією Карчевич, головою Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Іриною Туляковою, представниками Мінсоцполітики, Державної служби у справах дітей й іншими фахівцями у справах захисту прав дітей і сім’ї. На робочій нараді обговорили зміни до статті 212 Сімейного кодексу України.
«Зокрема, Міністерство охорони здоров’я за ініціативою Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та в межах цифровізації процесу усиновлення працює над удосконаленням механізмів проходження медичного обстеження кандидатами в усиновлювачі для отримання висновку про стан здоров’я. Ці ж зміни стосуватимуться всіх інших сімейних форм та проходження щорічних обстежень», — написав народний депутат.
За його словами, МОЗ пропонує суттєво змінити норму Сімейного кодексу України, що визначає коло осіб, які не можуть бути усиновителями: йдеться про виключення пункту 5 та зміну пункту 8 частини першої статті 212 Кодексу.
«Водночас до будь-яких змін в Сімейний кодекс України потрібно підходити дуже виважено та всебічно вивчати питання. Крім того, згідно з міжнародно-правовими актами, що знайшли також втілення в українському законодавстві, при вирішенні справ про усиновлення діє принцип пріоритету інтересів дитини», — наголосив Павло Сушко.
Безпека дітей при здійсненні усиновлення — пріоритет!
Робота із цим питанням триває.