До другого читання проєкт Закону Про застосування англійської мови в Україні»» (реєстр. № 9432) готував Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

У процесі доопрацювання проєкту до другого читання Комітет, зокрема:

— відхилив поправки, спрямовані на розширення сфери дії проєкту закону на інші мови і залишив назву і сферу дії в редакції, поданій Президентом України, стосовно застосування лише англійської мови;

— пом’якшив деякі імперативні норми щодо обов’язковості застосування англійської мови в окремих сферах суспільного життя (в освітньому процесі для дітей раннього і молодшого дошкільного віку, на маршрутах внутрішніх пасажирських перевезень, якими не користується значна кількість іноземних громадян, та ін.);

— передбачив у прикінцевих та перехідних положеннях законопроєкту доручення Кабінетові Міністрів України про розроблення і затвердження державної цільової програми щодо сприяння вивченню та застосуванню англійської мови в Україні.

Нагадаємо, згідно з пояснювальною запискою, метою проєкту є підвищення рівня конкурентоспроможності України, зростання її інвестиційної та туристичної привабливості, розширення застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя та створення сприятливих умов для опанування англійської громадянами України.  Документом пропонується закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначити категорії посад з обов’язковим володінням англійської, унормувати використання англійської у публічній сфері та інших сферах суспільного життя.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

05 лютого 2025 16:28
05 лютого 2025 15:01
05 лютого 2025 14:24
04 лютого 2025 09:45
31 січня 2025 17:29
31 січня 2025 16:13
30 січня 2025 15:44
29 січня 2025 15:50
27 січня 2025 10:00
26 січня 2025 15:02