Повідомлення

Перейти до розділу
20 червня 14:17
24 червня об 11:00 відбудеться відкрите засідання Ради з питань розвитку бібліотечної справи посилання...
14 червня 10:48
15 червня о 14.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...

Календар заходів

Перейти до розділу
09 листопада 08:15
Календар заходів у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики докладніше

Діяльність Комітету

11 жовтня 2021, 17:21

За інформаційної підтримки Комітету гуманітарної та інформаційної політики стартував триденний пілотний тренінг «Протидія дезінформації та шкідливим інформаційним впливам під час прийняття політичних рішень»

Сьогодні в комітетах Верховної Ради розпочато тренінгові сесії для державних службовців, організовані Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства Великої Британії.

Від 2019 року спільно із Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні Уряд Великої Британії підтримує проєкт «Вивчай та розрізняй», метою якого є розвиток критичного мислення та формування вмінь орієнтуватися в сучасній інформаційній екосистемі, протистояти шкідливим інформаційним впливам серед різних сегментів українського суспільства.

На сьогодні майже 1500 викладачів 650 шкіл із різних регіонів України пройшли навчання в межах такого проєкту і зараз викладають навички критичного мислення та медіаграмотності майже 9000 учням сумарно.

Черговий етап проєкту — навчання для осіб, які ухвалюють політичні рішення, — розроблено із врахуванням побажань і запиту від самих народних депутатів. Перший модуль «Інформаційна криза: світовий контекст» учасникам тренінгу читав Пітер Померанцев старший науковий співробітник Інституту глобальних відносин Лондонської школи економіки, телевізійний продюсер та старший науковий співробітник Інституту SNF Agora при Університеті Джона Гопкінса, де він є співдиректором програми Arena.

11 жовтня до навчання долучилися народні депутати України Сергій Кальченко та Оксана Гринчук.

IREX це міжнародна організація, що займається побудовою більш справедливого, успішного та інклюзивного світу шляхом розширення можливостей молоді, розвитку лідерів, зміцнення інститутів й розширення доступу до якісної освіти та інформації. Заснована в 1968 році, IREX має досвід роботи у більш ніж 100 країнах світу.