Штучний інтелект, соціальні мережі і дезінформація під час виборів. Ці теми обговорили під час дискусії за участю Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Комітет
27 листопада 2024, 13:03

26 листопада Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: «Агітація в мережі Інтернет та у закордонному виборчому окрузі з урахуванням правового регулювання країн, які прийняли найбільшу кількість українських мігрантів, а також потенційних новацій ЄС».

До обговорення долучились голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв і заступниця голови, голова підкомітету з питань інформаційної політики та євроінтеграції Євгенія Кравчук.

Євгенія Кравчук виступала у панельній дискусії за напрямом: «Новітні виклики для безпеки виборів: дезінформація та штучний інтелект».

«Звісно, дезінформацію і фейки під час виборів використовують давно. Але з розвитком штучного інтелекту, діпфейків, ботоферм і троль-фабрик загроза втручання у вибори тепер інших масштабів. Особливо, якщо соціальні мережі і платформи не слідкують достатньо за видаленням такого контенту. Якраз тема дезінформації та виборчих кампаній, очевидно, є тим мінімумом, до регулювання якого прийдуть країни ЄС», — написала політикиня.

Парламентарка погоджується з позицією, що треба гуртуватись з іншими країнами, які є великим рекламним ринком і можуть диктувати свої вимоги платформам.

«Наприклад, ЄС може бути нашим посередником для спілкування з технологічними гігантами до того, як ми станемо одним із членів Європейського Союзу. І очевидно, що не може бути однакового ставлення до платформ, які були створені росією / Китаєм, і до платформ іншого цивілізованого світу», — вважає Євгенія Кравчук.

За її словами, досвід України щодо боротьби з російською дезінформацією міг би бути корисним і повчальним для країн – членів Європейського Союзу.

Євгенія Кравчук, як Віцепрезидентка партії ALDE (один з напрямків роботи політикині — протидія російській пропаганді), запрошує експертне середовище долучатись і тісніше співпрацювати на теренах боротьби з дезінформацією під час виборчого процесу.

Загалом, як зазначив голова Комітету Микита Потураєв, Україна й інші країни перебувають у складному становищі щодо протидії дезінформації в інтернеті.

Захід відбувся у співробітництві з Центральною виборчою комісією за підтримки та сприяння Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА».