«Об’єднані наставництвом»: розвиток та вдосконалення системи наставництва в Україні обговорили на тематичному заході у Львові
24 вересня 2024, 12:29
20-21 вересня відбувся дводенний національний діалог «Об'єднані наставництвом» щодо розвитку менторських програм для дітей. До події долучились голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка і голова підкомітету з питань соціального захисту дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України з 2014 року, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба.
«Зібралися у Львові, щоб привітати один одного, познайомитися, поділитися досвідом і проблемами, а ще поставити запитання, які варто негайно вирішити, аби державна стратегія забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні була реалізована, — прокоментувала Тетяна Скрипка та додала: — Наставництво — це про довіру, дружбу, про підтримку дітей, задля отримання ними важливих соціальних та комунікативних навичок. Лише через партнерські зв'язки всіх інституцій, які дотичні до наставництва, можливий подальший діалог, а отже розвиток цієї форми соціальної інтеграції дітей».
Щоб стати наставником, треба звернутися до центру соціальних служб, подати необхідні документи, пройти курс підготовки, отримати дозвіл на знайомство з дитиною і встановити з нею контакт, а потім підписати договір про наставництво, де будуть зафіксовані права і обов’язки сторін. Після цього можна починати свій шлях наставництва.
«Як випускник інтернату, я можу з упевненістю сказати, що наставництво стало для мене справжнім порятунком. Важливо мати когось, хто вірить у тебе і підтримує в складні часи. Мій наставник не тільки допоміг мені адаптуватися до дорослого життя, але й став для мене прикладом того, як можна подолати труднощі і досягти успіху. Наставництво не просто змінює життя дітей — воно дає їм шанс на краще майбутнє і допомагає знайти своє місце у світі», — поділився досвідом Кирило Невдоха, очільник Офісу дітей та молоді «ДІйМО».
Загалом захід об’єднав на своєму майданчику тренерів, представників соціальних служб, громадських організацій, міжнародних партнерів та менторів.
Діалог організовано Офісом дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики України спільно з Громадською спілкою «Асоціація наставництва для дітей та молоді», Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за підтримки Європейського Союзу та Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.