Воєнні медіавиклики: яка робота проводиться на законодавчому рівні?

Комітет
27 серпня 2024, 16:13

23-24 серпня відбувся щорічний Форум «Воєнні медіавиклики 2024: Стійкість», під час якого відзначили десятиліття програми «Хаб медіа мобільності». За цей період хаб випустив понад 500 фахівців, які зараз працюють у різних редакціях.

У події взяли участь голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики та євроінтеграції Євгенія Кравчук, журналісти, представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення й інші медіафахівці.

Під час заходу Євгенія Кравчук розповіла про законодавчу роботу  в контексті медіавикликів війни.

За її словами, до реєстрації готують пакет змін до Закону України «Про медіа».  «Понад рік вже працює Закон, і ми виявили певні моменти, які можна покращити. Запит на ці зміни був від індустрії та від регулятора. Зміни стосуватимуться, зокрема, роботи регулятора, термінів, маркування реклами тощо», — зазначила депутатка. Другим кроком буде пакет змін до Закону України «Про рекламу».

Важливою частиною форуму стало відзначення журналістів Фундацією Суспільність. «Дуже тішусь, що Наталя Гуменюк отримала першою відзнаку за особливий внесок у розвиток журналістики.  Вітаю! Нагорода знайшла свою героїню, адже Наталя, як крута міжнародна журналістка, постійно працює на різні аудиторії, випускає матеріали різними мовами (special thanks за американські видання і Global South). Дуже багато працює в напрямку висвітлення і документування воєнних злочинів. Дякую за роботу», — написала Євгенія Кравчук.

Микита Потураєв вручив відзнаку очільниці міжнародного відділу новин Суспільного Роксолані Лісовській, що здобула нагороду «Прорив» за поступ у професії.