Музей памʼяті Сибіру — один з найкращих музеїв, присвячених жертвам комуністичного режиму

Комітет
16 липня 2024, 10:57

На фото — Музей памʼяті Сибіру (Білосток, Польща), що розповідає про злочин комуністичних депортацій польського населення вглиб росії, у величезну прірву, розташовану між Уральськими горами та Тихим океаном — Сибір.

Крізь призму доль поляків та громадян інших національностей заклад показує універсальні істини про людську жорстокість і силу виживання, про ідеологічне божевілля тоталітаризму, про основні моральні цінності, породжені цивілізацією.

Створений у 2021 році, торік він отримав відзнаку Ради Європи 2024 року як найкращий музей.


15 липня в Музеї побували члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Володимир В’ятрович та Єлізавета Богуцька.

«Музей пам’яті депортованих до Сибіру — чудовий приклад, як працюють історичні паралелі із нинішньою війною. А ще — це переможець Музейного призу Ради Європи у 2023 році. Мала честь очолювати Комітет культури ПАРЄ, коли музей обрали. Запланували поглиблення співпраці із українськими музеями. А також study trip для активних музейників», — розповіла заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

Зараз Комітет особливо уважно працює із темою меморіалізації російсько-української війни. І музей в Білостоці, за словами народного депутата Володимира Вятровича, справді може бути прикладом для наслідування в тому, як цікаво розповідати про важку історію.

У межах візиту українська делегація зустрілась з професором Войцехом Слешинським, директором Меморіального музею Сибіру, а потім відвідала постійну експозицію. Також депутати мали змогу послухати презентацію доктора Пйотра Поплавського, керівника відділу освіти та культурних проєктів, щодо діяльності музею.

Приводом для поїздки, окрім знайомства з експозицією та самим музеєм, було також обговорення напрямків спільної діяльності і встановлення зв'язків з Сеймом Республіки Польща.

На цьому знімку вишитий малюнок з написом «На спомин донечками від татуся з тюрми», зроблений у львівській вʼязниці «Бригідки».