18 квітня — День пам'яток історії та культури

Комітет
18 квітня 2024, 14:09

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики вітає пам’яткоохоронців та все українське суспільство з Днем пам'яток історії та культури й Міжнародним днем пам'яток і визначних місць.

Українська земля багата на славетні місця. У кожній області нашої країни є свої пам’ятки, що дають можливість пізнати культурні, історичні та соціальні особливості краю.

З нагоди свята профільний Комітет звертається до пам’яткоохоронців зі словами вдячності за збереження історичної спадщини України.

Завдяки вашій роботі, небайдужості та ентузіазму потенціал культурної спадщини може бути використано як важливу складову загальнонаціонального спротиву безпековим загрозам, в контексті сталого розвитку Української держави і повоєнної відбудови. Адже культурна спадщина є джерелом для відновлення моральних сил, слугує згуртованості жителів громад, які об’єднуються для піклування за об’єктами культури. Крім того, пам’ятки мають значний терапевтичний ефект у подоланні зумовлених війною травм. Доступ до спадщини та догляд за нею допомагають людям підживити почуття спадкоємності, гідності та розширити можливості повоєнної реінтеграції.

Комітет, безсумнівно, одностайний у питанні важливості культури для розвитку та самого існування української нації, у запровадженні найкращих світових практик в культурній площині.

Щиро вітаємо з професійним святом. Нехай кожен день приносить натхнення та плідні результати.

 

Захисти та зберегти — завдання органів влади та громадськості щодо культурної спадщини, яка нині у зоні ризику пошкодження та руйнування. З цим питанням, зокрема, Комітет працює разом з Міністерством культури та інформаційної політики України і ЮНЕСКО.