Парламентська Асамблея Ради Європи визнала РПЦ як інструмент російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та свободою вираження поглядів

Комітет
17 квітня 2024, 20:00

 

17 квітня депутати Асамблеї прийняли резолюцію «Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму владіміра путіна та його війні проти демократії».

У цій резолюції ПАРЄ чітко зауважила, що з моменту приходу до влади путін будує режим, метою якого є ведення війни проти демократії та перекроювання європейського і світового порядку, встановленого після розпаду колишнього Радянського Союзу.

Асамблея ще раз підтвердила, що за путіна рф перетворилася на фактичну диктатуру та закликала, зокрема:

- посилити режим санкцій проти росії як держави-спонсора тероризму;

- створити міжнародний механізм компенсації жертвам російської агресії проти України, до якого мають бути негайно переведені заморожені російські активи, а також створити спецтрибунал для розслідування злочину агресії проти України;

- визнати Російську православну церкву інструментом російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та свободою вираження поглядів, а також ставитися до Патріарха Кирила та російської православної ієрархії як до продовження неоімперської ідеології «русского міра». Підбурювання до вчинення злочину агресії, геноциду та воєнних злочинів є злочином.

Зазначена норма про заборону неоімперської ідеології «русского міра» наразі внесена до проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» (№ 8371 від 19.01.2023р.). Зазначимо, що 4 квітня  Комітет на своєму засіданні рекомендував Верховній Раді України Комітет ухвалити зазначений законопроєкт у другому читанні та в цілому.