Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук розпочала роботу в Національному комітеті Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP)

Комітет
09 квітня 2024, 15:27

 

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук розпочала роботу в новоствореному Національному комітеті Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) на посаді заступниці голови (склад комітету). Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Робота в Національному комітеті Програми ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP) буде спрямована на реалізацію пріоритетів України у сферах мандату Програми, зокрема на таких напрямах:

інформація для розвитку;

інформаційна грамотність;

цифрове збереження інформації та посилений доступ до інформаційних ресурсів шляхом цифрового збереження бібліотечних фондів, архівів, музеїв;

інформаційна етика;

доступність інформації;

мультилінгвізм.

Також у координації з ЮНЕСКО здійснюватиметься ефективна боротьба з російською дезінформацією і пропагандою, здійснюватиметься більша політична ізоляція агресора та обов’язкове припинення його членства в ЮНЕСКО.

У подальшій роботі – участь у міжнародних заходах з розробки інформаційної політики на міжнародному, регіональному та національному рівнях.

Засідання проводитимуться не менш ніж 4 рази на рік.

Зазначимо, що програма ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP), яка була заснована у 2001 році, спрямована на розбудову в усьому світі інклюзивних суспільств, заснованих на знаннях. Участь України в цій програмі важлива з огляду на виклики щодо доступності інформації та цифрової трансформації.

До IFAP входять науковці та експерти з питань інформаційної безпеки з усього світу, які вивчають глобальні тенденції інформаційних загроз та пропонують актуальні рішення в рамках програм ЮНЕСКО.