Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на стратегічній сесії спільно з стейкхолдерами обговорили теми: медіа, культура, національна памʼять та релігія

Комітет
06 квітня 2024, 14:30

         За сприяння Програми USAID «РАДА: наступне покоління» 5-6 квітня відбулася стратегічна сесія Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Захід мав на меті проаналізували поточну діяльність, окреслити пріоритетні напрями державної політики та спланувати подальшу роботу, зважаючи на умови воєнного стану й євроінтеграційні процеси. У сесії також взяли участь голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Українського інституту національної пам’яті, Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

Протягом двох днів учасники представляли свої позиції та дискутували на такі важливі теми, як:

медіа та інформаційна політика;

релігія та духовність;

національна пам’ять;

культурна спадщина;

креативна індустрія.

«Медіа, культура, національна пам’ять та релігія – чотири кити, на яких тримається національна свідомість. Увага держави до цих сфер повинна бути на належному рівні. Адже поряд із варварським захопленням наших земель, ворог робить спроби вкрасти нашу культуру та знищити пам’ять»: -  наголосив в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.


Як зазначила Перша заступниця Голови Комітету Ірина Констанкевич: «Усвідомлення українцями себе як єдиної нації з багатою мовою, великою культурною спадщиною й визначним потенціалом створювати сучасний і конкурентоздатний культурний продукт, повчальною й складною історією, яку ще належить осмислити й передати нащадкам, відкритістю й повагою до світових релігій ще більше міцніє в годину непримиренної боротьби зі страшним злом рашизму».