Ірина Констанкевич порушила тему визнання Голодомору геноцидом українського народу на зустрічі з представниками парламенту та уряду Норвегії
22 березня 2024, 15:13
Протягом тижня (18-22 березня) перша заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань національної та культурної пам’яті Ірина Констанкевич працює у складі української делегації у Норвегії.
Депутати вже провели зустрічі з Президентом Стортингу Масудом Гарахкані, парламентським омбудсменом Ханне Гарлем, державним секретарем Енн Марі Аанеруд, представниками Міністерства закордонних справ Норвегії, Міністерства оборони Норвегії та ін.
Під час міжпарламентських діалогів порушено, зокрема, тему визнання Голодомору — геноцидом українського народу, а також повернення українських дітей на підконтрольну Україні територію.
«Обговорили
питання визнання Голодомору геноцидом українського народу норвезьким
Стортингом. Розповіла, що станом на сьогодні на найвищому рівні понад 25 країн
світу визнали, що у 1932–1933 роках проти української нації було вчинено
геноцид. Чекаємо такого кроку і від Стортингу Норвегії», — пише Ірина
Констанкевич.
У цьому контексті учасники зустрічі, за словами Ірини Констанкевич, також «обговорили підтримку Стортингу щодо розширення п’ятирічної оборонної Програми імені Фрітьофа Нансена».
«Це імʼя дуже важливе для українців. Норвежець Фрітьоф Нансен рятував людей від голоду в Україні понад 100 років тому. Полярний дослідник Фрітьоф Нансен на початку 20-х років ХХ століття відвідав Харків, де він розгорнув активну діяльність, рятуючи від голоду передовсім дітей. Ба більше, на порятунок людей він віддав свою Нобелівську премію», — підкреслила політикиня.
Предметом розмов, крім того, було обладнання укриттів в українських школах і повернення депортованих громадян України, зокрема дітей. Депутати Верховної Ради України поінформували закордонних колег, що рашисти депортували понад 20 тисяч неповнолітніх (офіційні дані).
«Вкотре
дякуємо Норвегії за допомогу, безапеляційну підтримку, внесок у Перемогу
України над російським агресором та пришвидшенням миру у Європі», — зазначає Ірина Констанкевич.
Додамо, що за інформацією Міністерства фінансів України від лютого 2022 року Норвегія надала Україні понад 500 мільйонів доларів допомоги.