Заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук доєдналася до круглого столу «Компетентні медіа — демократичне і толерантне суспільство»

Комітет
27 вересня 2023, 11:28

 

«Різні, але рівні. Про поважливе ставлення до різних спільнот як частину шляху України до ЄС говорили під час круглого столу "Компетентні медіа — демократичне і толерантне суспільство"», — повідомляє заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

«Повага до різноманіття є абсолютно природною для нашої культури, і йдеться радше про видалення радянського нашарування, де термін "нацменшини" мав зневажливе забарвлення, а представникам окремих етносів забороняли вступ до вишів або робота на певних посадах.

Закон "Про медіа", над яким ми довго і ретельно працювали, має у собі антидискримінаційні положення. Він розроблявся під пильною супервізією Ради Європи та її експертів, що допомогло нам створити якісну правову рамку з цього питання.

Можливості для розвитку культури поваги до різноманіття закладені і в інституті співрегулювання. Медійна спільнота є абсолютно здатною до дискусії, яка поглибить розуміння мови ворожнечі, створить практику викорінення мови ворожнечі з інформаційного простору і допоможе суспільству активно переосмислювати і відмовлятися від стереотипів.

Окрім того, виявляючи повагу до прав людини та уникаючи проявів дискримінації, ми, з одного блоку, створюємо позитивну репутацію України на Заході, а з іншого — не даємо росії просувати меседжі щодо нерівного або ворожого ставлення нашої держави до представників окремих етносів або носіїв мов.

Дякую Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за запрошення і надзвичайно цікаву дискусію. А Ользі Герасим'юк за лідерство в цьому процесі», — написала парламентарка.