Підкомітет у справах сім’ї та підтримав законопроєкт щодо удосконалення процедури внесення змін до Сімейного кодексу України

05 липня 2023, 15:16

5 липня 2023 року за головування Тетяни Скрипки відбулося засідання підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. У засіданні взяли участь народні депутати — члени підкомітету Ірина Констанкевич, Павло Сушко та Андрій Боблях, народні депутати Наталія Піпа, Ігор Фріс, Вадим Струневич, Радник — уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, Представник Уповноваженого з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова, представники центральних органів виконавчої влади. 

Підкомітет розглянув законопроєкт про внесення зміни до частини першої статті 7 Сімейного кодексу України про удосконалення законодавчої процедури (реєстр. № 9155), щодо якого Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики є головним. «Прийняття та реалізація проєкту дозволить унеможливити подання та розгляд законопроєктів, якими передбачається внесення змін до Сімейного кодексу України із одночасним внесенням змін до інших законодавчих актів. Це сприятиме якісному удосконаленню законодавства у сфері регулювання сімейних відносин, забезпечить дотримання принципу правової визначеності та посилить правовий захист громадян», — йдеться у пояснювальній записці. З цією метою частину першу статті 7 Сімейного кодексу України пропонується доповнити новим абзацом, згідно з яким зміни до Сімейного кодексу України можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Сімейного кодексу України. На думку підкомітету, доцільно рекомендувати Парламенту ухвалити законопроєкт № 9155 в цілому.

Також народні депутати — члени підкомітету підтримали два законопроєкти, щодо яких Комітет не є головним. Це проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми  (реєстр. № 6393-д) та проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей (реєстр. № 9400).

Остаточні рішення щодо законопроєктів буде ухвалено на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.