Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому законопроєкт щодо захисту дітей від негативного впливу продукції сексуального чи еротичного характеру

Комітет
06 жовтня 2021, 17:42

6 жовтня 2021 року в режимі відеоконференції Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув у другому читанні проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» щодо захисту прав та найкращих інтересів дитини (реєстр. № 5330-1). Метою законопроєкту є законодавче забезпечення захисту дітей (незалежно від віку) від втягнення їх у діяльність з виробництва і обігу продукції сексуального чи еротичного характеру, надання порнографічних матеріалів, надання таких послуг. За результатами обговорення Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт в другому читанні та в цілому.

Одноголосно члени Комітету схвалили проєкт Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо створення центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав дітей — Державної служби у справах дітей. «Розгалужена система органів державної влади, що опікуються питаннями захисту прав дітей (6 міністерств, органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади), відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, який мав би опікуватися питаннями захисту прав дітей, призводить до бюрократичного хаосу та перешкоджає своєчасному та повному вирішенню питань в цій надчутливій сфері», — йдеться у проєкті Постанови. За словами голови підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяни Скрипки, така постанова — це поки що єдиний шанс Комітету захистити права дітей.

Заслухали представників Міністерства юстиції України щодо проєкту Закону про юстицію, дружню до дитини (реєстр. № 5617), та про проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо юстиції, дружньої до дитини (реєстр. № 5618). Комітет підтримав рішення профільного підкомітету направити ці законопроєкти на доопрацювання, а у висновку Комітету висловити свої зауваження, зокрема щодо необхідності виключення з тексту законопроєкту положення про розміщення в центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, які потрапили під кримінальну відповідальність, а натомість передбачити створення нової мережі закладів, що будуть здійснювати ресоціалізацію таких дітей.

Члени Комітету ухвалили рішення об’єднати  положення проєкту Постанови про відзначення 140-річчя з дня народження В’ячеслава Липинського (квітень 2022 року) (реєстр. № 5804) та положення проєкту Постанови про відзначення 1125-ї річниці з часу першої писемної згадки про місто Галич (реєстр. № 5562) у комплексній великій Постанові про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022 та 2023 роках. Над цим питанням працюватиме новостворений підкомітет та відповідна робоча група, яка буде функціонувати в його межах.

Заступник голови Комітету, голова профільного підкомітету Павло Сушко наголосив на важливості погодження майбутньої стратегії про підтримку кінематографії підкомітетом у сфері кінематографу та реклами. 

Засідання Комітету буде продовжено 8 жовтня.

Запис засідання https://youtu.be/Ld0ZKuSuKOY