30 вересня — День усиновлення в Україні
30 вересня 2021, 16:28
Сьогодні в Україні відзначають День усиновлення. Це справжнє свято доброти і милосердя для всієї української нації. Члени Комітету гуманітарної та інформаційної політики приєднуються до вітань.
«Усиновлення — це без перебільшення героїзм. Кожен, хто ухвалив таке рішення, став особливою людиною. Все змінилося не лише в його житті, він врятував дитину, дав їй шанс на щасливе майбутнє, підтримку, віру. Я знаю тисячі історій, пов’язаних з усиновленням. Це не райдужні і веселі історії, бо йдеться про тернистий шлях, але вони завжди про любов. Шановні батьки, ви неймовірні, ви сіль землі! І я дякую вам за любов, людяність, щирість і доброту. Нехай ваші прекрасні родини живуть у злагоді і мирі, нехай у ваших оселях панують добробут і радість», — бажає голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка.
«Всі діти повинні мати родину. Родину, яка спроможна забезпечити гармонійний розвиток дитини, надати турботу та захист. На мою думку, це є головною метою державної політики в сфері захисту прав дітей. У День усиновлення, який співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, хочеться побажати добра і любові родинам. А всім дітям знайти прихисток та турботу в родинному колі», — зі свого боку зазначає заступник голови Комітету, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Павло Сушко. Тимчасова слідча комісія, яку очолює народний депутат, ретельно досліджує, як реалізується в нашій країні право дитини на усиновлення, чи здатні дорослі реалізувати свої можливості усиновити дитину або надати дитині можливість зростати у прийомній сім’ї.
Із рішенням ТСК за підсумками засідання щодо стану реалізації в Україні права дитини на сімейне виховання та усиновлення можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/39XOIGN. «Дякуємо народному депутату України Юрію Павленку та представниці секретаріату ТСК Людмилі Волинець за проведений об’єктивний аналіз. І надалі працюємо в цьому напрямі для сприяння підвищенню рівня усиновлення», — пише Павло Сушко.
Як
йдеться у звіті Міністерства соціальної політики України, саме усиновлення є пріоритетною формою
влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і
формою сімейного влаштування, яка найбільше враховує інтереси й потреби дітей.
Відповідно до статистичних даних в Україні станом на 1 липня 2021 року на
обліку кандидатів в усиновлювачі — 1095 громадян, а 16778 дітей можуть бути усиновлені.
Дорогі батьки, зі світлим святом Вас! Щастя та добробуту Вашим родинам.