Комітет гуманітарної та інформаційної політики у співпраці з Проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» та ГО «Платформа прав людини» провів онлайн-дискусію на тему: «Проєкт закону “Про медіа” 2693-д: обговорення регулювання онлайн-медіа та платформ спільного доступу до інформації та відео»

Комітет
08 липня 2020, 15:29

8 липня 2020 року в онлайн-форматі за участю голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва та заступниці голови Комітету, голови підкомітету з питань інформаційної політики Євгенії Кравчук відбулася дискусія щодо проєкту Закону «Про медіа» (реєстр. №2693-д), а саме — правового статусу національного регулятора та співрегулювання.

У заході взяли участь члени робочої групи, які працювали над текстом, міжнародний експерт Ради Європи, представники громадянського суспільства, медіаюристи тощо. Зокрема, міжнародний експерт Ради Європи Жан-Франсуа Фурнемон (Бельгія) та медіаюристка ГО «Платформа прав людини» Людмила Опришко представили незалежний аналіз оновленого законопроєкту, а юристи зі складу робочої групи Олександр Бурмагін (презентація «Повноваження регулятора та відповідальність онлайн-медіа відповідно до проєкту Закону про медіа»), Віта Володовська і Максим Дворовий (презентація «Регулювання платформ спільного доступу до інформації відповідно до проєкту Закону про медіа») продемонстрували презентації оновленої редакції проєкту в частині онлайн-медіа та платформ спільного доступу.
Під час дискусії народний депутат Микита Потураєв наголосив, що ніяких нових повноважень регулятор не отримує — ні стосовно телебачення, ні стосовно радіомовлення чи онлайн-медіа. Навпаки, система стала значно прозорішою, з більшими гарантіями для медійників. «Одне з головних завдань Закону — щоб усі медіа в Україні були в рівних умовах», — додав М. Потураєв.

Олександр Бурмагін підсумував: «Медіа, які реєструються, зазначають вихідні дані, мають преференції перед тими, хто не хоче реєструватися і продовжує свою діяльність, як і раніше. Щодо органу співрегулювання, на мою думку, цей механізм є достатньо чітким і зрозумілим, як і обсяг його повноважень».

Відео доступне на YouTube-каналі ГО «Платформа прав людини».