Відбулось організаційне засідання представників Громадської ради при Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики у сфері сім'ї та захисту дітей
22 січня 2020, 18:45
Фахівці, що опікуються питаннями сім’ї та дітей, зустрілися у Комітеті гуманітарної та інформаційної політики 22 січня 2020 року.
Загалом взяли участь в обговоренні 13 осіб — Інна Силантьєва (членкиня Секретаріату Громадської ради; експертка Центру імплементації європейського соціального права при КНУ ім. Т. Шевченка), Дарія Палатна (членкиня Секретаріату Громадської ради; програмна директорка Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства»), Костянтин Голубятніков (співзасновник і голова Наглядової Ради благодійного фонду «Благомай»), Юрій Кіцул (старший інспектор з особливих доручень відділу організації превентивної роботи управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України), Леонід Лебедєв (голова Благодійного фонду «Зміни одне життя - Україна»), Віталій Орлов (голова громадської спілки «Альянс Україна за сім’ю»), Олена Терех (провідна фахівчиня Центру проблем імплементації європейського соціального права; керівниця соціального проєкту «Школа прав дитини»), Юрій Рябчун (директор та видавець журналу про бізнес та політику «Час перших»), Тетяна Бутьковська (юристка-консультант Фонду «Зміни одне життя - UA»), Тетяна Сторчеус (помічниця-консультант народного депутата Андрія Бобляха), Елеонора Дібрівна (юристка Громадянського руху «Всі разом!»), Віталій Виноградов (представник Громадської спілки «Всеукраїнський Собор») та Наталя Грінберг (помічниця-консультант народної депутатки Тетяни Рябухи).
Зокрема, члени Громадської ради узгодили орієнтовний План заходів на 2020 рік, до якого запропонували додавати свої пропозиції до 29 січня.
Захід 1. Семінар-консультація «Захист прав та інтересів дітей в Україні в контексті євроінтеграційних процесів: пошук найкращих рішень».
Захід 2. Круглий стіл «Актуальні проблеми та шляхи удосконалення державної системи захисту прав та інтересів сім'ї та дитини».
Захід 3. Парламентські слухання «Державна стратегія безпечного та благополучного дитинства» (орієнтовна дата — жовтень 2020 р.).
Також у пріоритетах членів ГР допомога спеціалістам у громадах. Зазначили експерти, що особливо будуть акцентувати на розв'язанні проблем, пов'язаних із демографічною ситуацією в країні, а їхня політика буде просімейною.
Актуальність теми демографії, на думку членів Ради, обумовлена декількома чинниками: наприклад, згадували, що понад 60% в Україні дітей живуть у родині, де немає батька, що за роки незалежності чисельність населення України зменшилася орієнтовно на 10 млн осіб і продовжує скорочуватися щороку на 200-350 тисяч, тому це щонайменше питання національної безпеки держави.
Наступну зустріч запланували на початок лютого. На ній більш детально опрацюють стратегічні цілі своєї діяльності та оберуть відповідальних за виконання конкретних кроків.