16 листопада Комітет з питань культури і духовності спільно з Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України провели круглий стіл "Культурна політика в умовах децентралізації: європейський досвід та українські реалії"

17 листопада 2016, 12:15

Комітет з питань культури і духовності спільно з Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України провели круглий стіл на тему «Культурна політика в умовах децентралізації: європейський досвід та українські реалії».

 

 

 

Комітет з питань культури і духовності спільно з Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України 16 листопада 2016 року провели круглий стіл «Культурна політика в умовах децентралізації: європейський досвід та українські реалії».

 

Серед учасників круглого столу – Представництво ЄС в Україні, Посольство Литовської Республіки, Французький інститут, експерти Програми ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність», Моніторингової групи ЄС, представники центральних органів виконавчої влади України та органів місцевого самоврядування, Інститут культурології Національної академії мистецтв України, Інститут стратегічних досліджень, Громадська рада при Комітеті з питань культури і духовності, інші громадські організації та експерти.  

Учасники Круглого столу звернулися до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України з пропозицією врахувати при формуванні державної і регіональної культурної політики в умовах децентралізації, під час законодавчого супроводу відповідних реформ європейський досвід за такими напрямами:

 

1. запровадження міжрегіональних та загальнонаціональних угод про виконання міжнародних, національних, міжрегіональних завдань/програм культурної політики з метою об'єднання зусиль, ресурсів і можливостей;

2. проведення щорічного культурного форуму областей з обговоренням результатів і виробленням стратегічних завдань культурної політики;

3. використання європейської системи оцінки та моніторингу реалізації культурної політики — регіональний аналіз/культурний профіль областей, культурна статистика. Створення при науково-аналітичному центрі Міністерства культури України обласних культурних обсерваторій з аналізу та моніторингу, як складових агентств регіонального розвитку;

4. створення Культурного фонду України та запровадження державних грантових програм, спрямованих на підтримку регіональних проектів збереження культурної та природної спадщини, розвитку культурних індустрій;

5. розроблення цільових програм підтримки культурних ініціатив територіальних громад задля збереження та розвитку культурного розмаїття України.