Голова Комітету В'ячеслав Кириленко звернувся до Прем'єр-міністра України М.Азарова та Голови КМДА О.Попова з проханням вжити необхідних заходів для врегулювання проблем функціонування Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини

05 лютого 2013, 16:36

Голова Комітету В’ячеслав Кириленко звернувся до Прем’єр-міністра України М.Азарова та Голови КМДА О.Попова з проханням вжити необхідних заходів для врегулювання проблем функціонування Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини

 

У зв’язку із зверненням директора Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини в м.Києві Т.Сосновської, Голова Комітету В.Кириленко звернувся до Прем’єр-міністра України М.Азарова та Голови КМДА О.Попова з проханням вжити необхідних заходів для вирішення проблем функціонування закладу.

В.Кириленко зазначив, що Музей став заручником парадоксальної ситуації. Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини в м.Києві (вул.Терещенківська, 5) за теперішнім статусом є закладом культури комунальної власності територіальної громади міста, його фінансування здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. Водночас, приміщення закладу перебуває на балансі Національного музею літератури України, який знаходиться у державній власності. Держава щорічно виставляє Музею великі рахунки за орендну плату, які міська влада вчасно не оплачує, і, як наслідок, виникає велика заборгованість.

«Єдиним шляхом вирішення ситуації, що склалася, є передача Музею-квартири Павла Тичини у державну власність із віднесенням до сфери управління Міністерства культури України», – підсумував Голова Комітету.