У липні 2025 року представники Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, Микола Княжицький, Володимир В’ятрович і Олександр Санченко працювали у столиці Великої Британії — Лондоні

Цього разу — з фокусом на те, чим щоденно займається парламентський Комітет: захисті культурної спадщини, боротьбі з дезінформацією та пропагандою, а також розвитком стратегічних комунікацій.

У Лондоні члени Комітету мали зустрічі та обговорення з:

► головою Комітету з питань культури, медіа і спорту Керолайн Дайнедж, (планується спільне засідання восени);

 депутатами обох палат британського парламенту – членами групи дружби з Україною;

 представниками Foreign Office, які опікуються протидією FIMI;

► керівництвом British Council.

«Важливі розмови про спільні виклики, адже російська війна — це екзистенційна загроза для всієї Європи, і наша спільна відповідь має бути не лише військовою», — наголошує заступниця голови Комітету. 

На 2025 рік Україна заклала на культуру та інформаційну політику приблизно стільки, скільки витрачаємо за два дні війни — близько 10 мільярдів гривень. Це критично недофінансований сектор, який потребує підтримки донорів, переконані члени Комітету.

Хорошим прикладом стала угода, підписана під час URC2025 між Україною та Італією, — понад 32 млн євро на відновлення спадщини Одеси. «Озвучила цю ініціативу британським парламентарям — тим паче, що деякі фонди під управлінням British Council вже існують, тож можна масштабувати», — пише Євгенія Кравчук.

Також окрема увага — протидії дезінформації. У Британії триває робота з новим законодавством для протидії іноземному втручанню. В Україні британські партнери вже підтримують стратегічні комунікації, але виклики стають все складнішими: російські спецоперації із ботофермами, агентами впливу та підривними кампаніями всередині країн. Це не просто про державні медіа, а справжня боротьба за свідомість людей.

Організаторка візитку — народна депутатка Євгенія Кравчук також подякувала за допомогу співголові групи дружби Алексу Собелу. Комітет очікує на велику парламентську делегацію з Британії вже у вересні.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

04 серпня 2025 14:01
04 серпня 2025 13:41
04 серпня 2025 10:15
31 липня 2025 16:26
30 липня 2025 15:39
29 липня 2025 13:40
29 липня 2025 12:31
28 липня 2025 12:53
24 липня 2025 14:39
24 липня 2025 12:55