Повідомлення

Перейти до розділу
29 вересня 16:15
4 жовтня о 10.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
22 вересня 18:13
26 вересня о 12.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...

Календар заходів

Перейти до розділу
09 листопада 08:15
Календар заходів у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики докладніше

Діяльність Комітету

15 вересня 2023, 12:42

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомляє про нові можливості для культури від ЄС

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, очільниця Комітету ПАРЄ з питань культури, науки, освіти та медіа Євгенія Кравчук розповіла про старт програми «Креативна Європа». Нині  триває збір заявок на отримання грантів з підтримки українських переселенців, українського культурного та творчого сектору.

Бюджет конкурсу: 9,37 млн грн (236 тис. євро). Дедлайн надсилання заявок: 23:59 за Києвом 14 листопада 2023 року.

У 2023 році «Креативна Європа» надаватиме підтримку українським митцям, культурним діячам і організаціям, а також підтримуватиме дії, спрямовані на охорону та порятунок культурної спадщини в Україні.

Короткострокова ціль проєкту — допомогти українцям, переміщеним через війну, зокрема дітям, в Україні чи країнах-учасницях «Креативної Європи» отримати доступ до культури та/або сприяти їхній інтеграції в нові спільноти засобами культури.

Програма грантів на співпрацю пропонує підтримку культурним організаціям, приділяючи особливу увагу роботі з людьми, які були змушені переїхати в безпечніші регіони України або країни Європи через війну росії проти України.

Ідея проєкту:

— орієнтованість на переміщених осіб або біженців, що сприяє їхній інтеграції у нове середовище за допомогою культури;

— сприяння діалогу та взаєморозумінню українців з громадянами країни ЄС;

— організація заходів, спрямованих на подолання військової травми та підтримку психічного здоров'я. Запропоновані заходи можуть мати форму семінарів, процесів спільної творчості, освітніх проєктів, арттерапії тощо.

 Критерії до кандидатів:

Кандидати перебувають в Україні чи в іншій країні «Креативної Європи» та належать до однієї з категорій:

— є некомерційною організацією;

— представляють юридичну особу публічного чи приватного права за умови некомерційного статусу або неприбутковості грантової пропозиції;

— організація активно працює з інтеграцією переселенців чи біженців з України в нові реалії та спільноти через культуру.

кандидат не отримує фінансування від іншої схеми «Креативної Європи» для проєктів, в яких вони подають заявку.

«Мерщій подавайтеся!» — заохочує Євгенія Кравчук.

 

Деталі програми