Повідомлення

Перейти до розділу
30 листопада 21:00
1 грудня о 9.30 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
29 листопада 17:09
30 листопада о 13.30 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...

Календар заходів

Перейти до розділу
09 листопада 08:15
Календар заходів у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики докладніше

Діяльність Комітету

17 листопада 2022, 15:02

Затверджено план заходів до 90-х роковин вчинення Голодомору

«Затверджено план заходів до 90-х роковин вчинення Голодомору», — повідомляє перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич

У 1932–1933 роках в Україні комуністичний тоталітарний режим СРСР спланував та реалізував злочин — винищення українців голодом. Мільйони людей померли найстрашнішою зі смертей, опір комуністичному режиму було придушено, частину Українського народу асимільовано.

90-ті роковини цієї трагедії Україна вшановує в 2022 та 2023 роках.

«Закликаю кожного взяти участь у заходах, присвячених 90-м роковинам Голодомору. Це жахливі сторінки нашої історії: ми маємо про них пам‘ятати, маємо гідно вшанувати пам‘ять про загиблих, замордованих», — акцентує перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич.

Як членкиня Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років Ірина Констанкевич  інформує, що проведено засідання Оргкомітету, на якому:

  • рекомендували Міністерству закордонних справ максимально активізувати роботу щодо підготовки в міжнародних організаціях резолюцій про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом та щодо прийняття відповідного рішення повноважними органами іноземних держав;
  • наголосили на підтримці ключового закладу, який опікується темою Голодомору, Національного музею Голодомору-геноциду;
  • розглянули питання інформаційної кампанії, спрямованої на поширення матеріалів про Голодомор в інших країнах та лобіювання визнання Голодомору геноцидом тими країнами, які ще не заявили про таке визнання.

Також передбачено завершення будівництва та відкриття для відвідувачів другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, завершення реконструкції першої черги.

У межах вшанування жертв Голодомору в Києві пройде унікальна виставка: вперше відвідувачі зможуть  побачити оригінальний альбом з фотографіями Харкова 1933 року та фотоапарат Leica ІІ, яким вони були зроблені. Відкриття виставки відбудеться 23 листопада о 12:00 у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду. Триватиме — з 23 до 27 листопада цього року.

Нагадаємо, 16 листопада 2022 року Верховна Рада України ухвалила Звернення до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Метою Звернення є привернення уваги міжнародної спільноти до трагедії та усвідомлення нею історичних паралелей між Голодомором — геноцидом 1932-1933 років і нинішньою агресією Російської Федерації проти України.