15 травня у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: "Проблеми розвитку українського книговидавництва, книгорозповсюдження та перспективи підтримки книгочитання в Україні"

16 травня 2013, 13:07

Голова Комітету В’ячеслав Кириленко, виступаючи на парламентських слуханнях наголосив, що результатом слухань мають бути чіткі доручення Кабінету міністрів, особливо в частині захисту внутрішнього книжкового ринку. «Ми ініціювали проведення цих слухань, бо мільйони читачів і тисячі авторів і видавців, бібліотекарів і поліграфістів залежать від розв’язання цього питання з боку Української держави», – зазначив В.Кириленко.

Голова Комітету вважає, що у будь-якій урядовій програмі захист внутрішнього книжкового ринку повинен проходити «червоною ниткою». «Якщо оцей імпорт, який вже кілька років без шлюзів хлинув і заливає Україну, не зупинити, то ніяке збільшення грошей на українську поліграфію нічого не дасть. Пільги для видавців треба продовжувати, безумовно, бо поки не буде як у Європі, 3-4 книги на одну людину, пільги мають працювати, і ми це повинні записати у проект рекомендацій слухань», сказав В’ячеслав Кириленко.

У своєму виступі В.Кириленко також наголосив на тому, що  реклама української книги має стати ключовою соціальною рекламою на всіх телеканалах. «Книгочитання – це також економіка. Ми повинні прямо звернутися до всіх телеканалів, і державних і приватних, і вимагати від них, щоб реклама книг стала ключовою соціальною рекламою в усіх телемережах. Тоді українці знатимуть, що пишеться і що потрібно читати», запропонував Голова Комітету.

Підбиваючи підсумки парламентських слухань, Голова Комітету запропонував учасникам створити при Комітеті з питань культури і духовності Громадську раду з питань підтримки української книги. За його словами, під час слухань надійшло багато цікавих і слушних пропозицій, і цю роботу над законотворчими пропозиціями можна продовжити у форматі громадської ради, яка з певною періодичністю буде збиратися при Комітеті.