Повідомлення

Перейти до розділу
13 грудня 14:42
У межах Всеукраїнського тижня читання у кулуарах Верховної Ради України буде розгорнуто тематичну книжкову виставку докладніше
03 грудня 11:38
10 грудня о 12.00 відбудуться слухання у Комітеті на тему збереження археологічної спадщини та інших культурних цінностей посилання...

Календар заходів

Перейти до розділу
09 листопада 08:15
Календар заходів у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики докладніше

Діяльність Комітету

20 грудня 2021, 11:32

Нагороджено 180 учасників Всеукраїнського онлайн-конкурсу есе «Мій парламент за права дитини»

У листопаді 2021 року за ініціативи підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики спільно із Освітнім Центром Верховної Ради проведено Всеукраїнський конкурс «Мій парламент за права дитини». Така акція присвячена до річниці прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про права дитини та 30-річчя її ратифікації Парламентом України.

Учасниками ініціативи стали 180 дітей з усієї України, які публічно поділилися своїми думками щодо реалізації їхніх прав.

20 листопада, у Всесвітній день дитини, конкурсна комісія, до якої увійшли члени підкомітету у справах сім'ї та дітей і фахівці від Інформаційного управління Верховної Ради України, оголосила 30 переможців. Тоді ж усі члени конкурсної комісії погодилися з ідеєю, що доцільно нагородити кожного конкурсанта пам’ятним подарунком книжкою про права, а також усім 150 учасникам надіслати подяки.

Головною ініціаторкою проведення конкурсу стала Тетяна Скрипка, голова підкомітету у справах сім’ї та дітей. Народна депутатка особисто привітала учасників із Сумщини, з-поміж яких семеро переможців. «Сьогодні вітали усіх 30 учасників, які гідно представили нашу область, та особлива шана призерам, переможцям конкурсу і їхнім наставникам», — зазначила Тетяна Скрипка.

Із Харківщини до акції приєдналися 26 дітей. Школярів із самого Харкова та ліцеїв Золочева особисто привітав заступник голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко.

«Не міг не скористатись нагодою, тому особисто проїхався школами Харкова та Золочева, щоб привітати дітей та передати грамоти від Верховної Ради України, книги та солодкі подарунки. Пишаюсь кожним з них. Зазначу від себе, що тема есе була зовсім недитяча – школярі писали тексти про те, на що вони мають право. Щиро радий був отримати такі серйозні відповіді на це важливе питання», — зі свого боку написав Павло Сушко. До речі, «Золочівський ліцей № 2» Золочівської селищної ради Харківської області відзначений як активний учасник всеукраїнського конкурсу.

Учні з Полтави та Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату імені А. С. Макаренка отримали подарунки особисто від народного депутата Андрія Бобляха, а учасник конкурсу з Олики, що на Волині, отримав подяку та подарунки за участь у конкурсі есе із рук першої заступниці голови Комітету гуманітарної та інформаційної політики Ірини Констанкевич. Також Ірина Констанкевич привітала ще четверо здібних волинян.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук відзначила подарунками 10 учасників з Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Серед них — семеро призових місць.

Загалом охопити якомога більше школярів та вручити кожному подарунки вдалося завдяки підтримці Освітнього центру Верховної Ради України, народних депутатів — членів підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяни Скрипки, Ірини Констанкевич, Павла Сушка, Євгенії Кравчук, Андрія Бобляха, Єлізавети Богуцької, Юрія Павленка, голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва.

Підкомітет у справах сім’ї та дітей висловлює вдячністю кожному, хто долучився до Всеукраїнської акції «Мій парламент за права дитини». Ми приємно вражені обізнаністю та креативністю юних громадян. Сподіваємося, що і надалі будемо реалізовувати освітні ініціативи та у такий спосіб залучати молодь до державотворення.

Як зазначив 8-річний Єгор Шешеня у своєму есе: «Я зрозумів, як важливо знати свої права. Поки ми маленькі, про нас турбуються батьки, рідні, вчителі. Про всіх нас також піклується держава і закон. Там, де дотримуються прав дитини, малюки зростають здоровими та щасливими».