Повідомлення

Перейти до розділу
26 жовтня 20:19
3 листопада о 15.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
13 жовтня 13:13
20 жовтня о 16.10 відбудеться виїзне засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у м. Переяслав посилання...

Діяльність Комітету

26 вересня 2021, 12:49

Заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук виступила на міжнародному форумі «Terra Ucrania»

25 вересня 2021 року заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук виступила на міжнародному форумі «Terra Ucrania». Про це політикиня написала на своїй сторінці в Facebook.

У фокусі обговорення — програма Президента України «Велика реставрація».

За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики, 80% культурно-історичних пам’яток в Україні потребують серйозної реставрації, а 30% перебувають в аварійному стані. У межах «Великої реставрації» до 2024 року у планах відремонтувати близько 150 об’єктів культурної спадщини, зокрема, замків, фортифікаційних споруд, театрів, архітектурно-історичних заповідників та інших культурних пам’яток.

Зараз вже відібрана 31 пам’ятка, що буде відреставрована у 2021 році. Проте відбір проводився лише серед об’єктів державної власності.

«У діалозі з Міністерством культури та інформаційної політики України ми розробили законопроєкт, щоб і об’єкти комунальної форми власності могли взяти участь у програмі. Я рада, що парламент підтримав таку ініціативу, і нині закон вже підписаний Володимиром Зеленським. На сьогодні вже розглянуто заявки від ОДА та попередньо визначено для реставрації 28 об'єктів, у найближчий час цей список буде оприлюднено. На наступний рік будемо боротися, щоб закласти у бюджет 3 млрд гривень для проведення невідкладних робіт на об'єктах в межах програми «Велика реставрація».  З них 1,8 млрд – на комунальні та 1,2 – на державні пам’ятки. Я впевнена, що Україні є що показати світові. І наше завдання – забезпечити всі умови для розвитку туризму та залучення інвестицій. Активна робота триває, і зупинятися точно ніхто не планує», — повідомляє Євгенія Кравчук.