Повідомлення

Перейти до розділу
25 листопада 09:39
2 грудня о 15.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
24 листопада 13:53
30 листопада із 14:00 до 16:20 відбудеться онлайн-дискусія щодо виборів Наглядової ради Суспільного мовника докладніше

Діяльність Комітету

17 листопада 2020, 18:00

Народні депутати — члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики вдруге звернулися до Прем’єр-міністра України у зв’язку із запровадженням локдауну вихідного дня

Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики — Микита Потураєв, Ірина Констанкевич, Павло Сушко, Євгенія Кравчук, Андрій Боблях, Тетяна Рябуха, Єлізавета Богуцька, Микола Княжицький, Володимир В’ятрович, Софія Федина, Гео Лерос, Олександр Абдуллін та Дмитро Нальотов — звернулися до Прем'єр-міністра з проханням втрутитися у ситуацію і вжити всіх можливих заходів щодо становища, в якому опинилися сфери культури, туризму та креативні індустрії у зв’язку із запровадженням локдауну вихідного дня.

Цього року ВВП України впав на 6 %, третина падіння — найбільш уражені карантинними обмеженнями галузі: туризм (закриття кордонів, обмеження щодо переміщення в червоній зоні), культура та креативні індустрії і особливо — кіномережі (50% обмеження наповнюваності залів та приміщень, закриття закладів на вихідні дні, в які генерується понад 50% виторгу).

Чим це загрожує у найближчій перспективі:

— понад 2% втрати ВВП;

— під загрозою скорочення понад 100 тисяч осіб;

— істотне зниження податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів;

— деградація людського капіталу в країні;

— втрата креативного потенціалу малого і мікробізнесу.

«Крім того, Державна програма стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами, не забезпечена фінансуванням на 2021 рік. Тому такі важливі ініціативи парламенту, як розвиток читання, підвищення мобільності населення та залученості його до культурних практик, можуть залишитися на папері», — підкреслює голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Згідно з даними, отриманими від представників бізнесу та профільних асоціацій, які підтверджено аналітичними даними Міністерства культури та інформаційної політики України, карантинні обмеження впродовж 2020 року призвели до недоотримання доходів суб’єктами господарювання, серед яких значна частина мікро- та малого бізнесу та самозайнятих осіб — на суму понад 83 млрд гривень.

І хоча офіційна статистика про фінансові результати 2020 року у зазначених сферах буде відомою лише у травні – червні 2021 року, можна констатувати — галузі є на межі виживання.

Текст попереднього звернення за посиланням.