Повідомлення

Перейти до розділу
16 липня 10:11
22 липня з 10.00 до 13.30 відбудеться онлайн-обговорення проєкту Закону «Про медіа» 2693-д щодо регулювання публічних аудіовізуальних медіа докладніше
09 липня 16:09
10 липня о 12.00 відбудеться брифінг на тему: «Гроші на культуру: як формуватимуть бюджети на наступний рік?» докладніше

Діяльність Комітету

04 лютого 2020, 15:45

Триває обговорення проєкту Закону про медіа

 

27 грудня 2019 року група народних депутатів зареєструвала законопроєкт № 2693 «Про медіа». Його авторами стали члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлізавета Богуцька, Тетяна Тябуха, Павло Сушко, Дмитро Нальотов, а також членкиня Комітету з питань свободи слова Тетяна Циба.


Законом визначаються загальні вимоги до суб’єктів у сфері медіа, зокрема вимоги щодо прозорості структури власності та контролю, а також вимоги до кожного окремого виду суб’єктів у сфері медіа.

До реєстрації проєкту Закону народні депутати проводили зустрічі-обговорення із фахівцями галузі, отримували рекомендації та зауваження.

Таку ж практику продовжили й опісля:

13 січня під час засідання Комітету обговорили законопроєкт «Про медіа» у робочому порядку, розглянули зауваження Головного науково-експертного управління. Пропозиції на засіданні надав, зокрема, народний депутат України, член партії «Слуга народу» Олександр Федієнко.

17 січня на засіданні проаналізували альтернативний законопроєкт про медіа №  2693-1. Комітет дійшов висновку про те, що всі конструктивні думки, які вже висловлені та з’являться до другого читання, мають бути ретельно опрацьовані та враховані. Проєкт Закону № 2693 вирішили рекомендувати Верховній Раді ухвалити за основу.

20 січня Олександр Ткаченко та Микита Потураєв зустрілися з представниками інтернет-асоціацій. Комунікували, зокрема, з Анною Новак (Телекомунікаційна Палата України), Наталією Клітною (Асоціація правовласників та постачальників контенту), Костянтином Жакуном (Інтернет Асоціація України   ІнАУ).

21 січня у Комітеті фахові робочі зустрічі щодо медійного законопроєкту провели з представниками ТБ, кабельних провайдерів та ОТТ-платформ.

27 січня заслухали пропозиції від представників онлайн-медіа, інформагентств.

Вдруге презентували проєкт Закону представникам дипломатичних місій. Розповіли про зміни до проєкту та попросили надати інформацію про європейську експертизу щодо реєстрації онлайн-медіа, визначення терміну «мова ворожнечі» та регулювання анонімних телеграм-каналів.

28 січня Ірина Констанкевич працювала щодо законопроєкту з медійниками Волині.

29 січня провели Громадське обговорення проєкту Закону «Про медіа» № 2693, організоване у співпраці з проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

30 січня обговорили законопроєкт із членами Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України, експертами й блогерами, представниками ЄС.

Окрім того, народні депутати - члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики  продовжують працювати та брати участь у «круглих столах», проводять робочі зустрічі, дають інтерв’ю та коментарі для ЗМІ.