Повідомлення

Перейти до розділу
15 січня 07:30
17 січня о 15.30 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики за адресою: вулиця Садова, 3-А, зала засідань 1016 посилання...
08 січня 10:30
13 січня о 14.00 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики за адресою: вулиця Садова, 3-А, зала засідань 1016 посилання...

Діяльність Комітету

10 травня 2019, 15:00

«Книжкова палата України» святкує 100-річчя

 

10 травня відбулися урочистості до 100-річчя з дня заснування Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» та 30-річчя повернення Архіву друку з Харкова до Києва.


 У заході взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький, директор установи «Книжкова палата» Микола Сенченко, Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко, Президент Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

 «У минулому році ми відзначали 100-річчя Української революції – часу, коли молода Українська Держава повстала на уламках Імперії та почала розвивати власну науку та культуру. На жаль, тоді ми не встояли, але ті перші цеглинки, які були закладені  в розбудову держави – продовжують працювати й досі. Ми живемо у непростий час.  Ми продовжуємо й далі боротися незалежність. На жаль, люди не недооцінюють важливості усього того інтелектуального скарбу, який українці змогли зберегти протягом усього часу свого існування. Саме тому робота Книжкової палати надзвичайно важлива для майбутніх поколінь українців, які все ж таки побудують сучасну європейську державу. Той скарб, який зберігається в Книжковій палаті обов’язково буде оцінений. Не лише українці, а й люди в усьому світі зможуть мати доступ до усієї тієї величезної спадщини, яку передали нам наші предки через слово та любов до України», - зазначив у своєму виступі Микола Княжицький. Він також передав привітання Голови Верховної Ради Андрія Парубія та відзнаки працівникам Книжкової палати.

 У рамках заходу, відбувся показ документальної кінострічки, створеної  Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси до 100-річчя заснування Книжкової палати України, а також презентація ювілейного видання «Книжкова палата України: 100 років системних та інноваційних трансформацій», автором якої є директор Книжкової палати України, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Микола Сенченко.

У витоків Книжкової палати стояла Українська Народна Республіка. 24 січня 1919 року Радою Народних Міністрів було ухвалено відповідний закон, який був затверджений Головою Директорії УНР Володимиром Винниченком. 

Книжкова палата - єдиний в країні центр державної бібліографії, статистичного обліку та архівного зберігання українських видань, надрукованих з 1917 року.