Головна > Документи > Засідання Комітету

Повідомлення

Перейти до розділу
19 січня 14:37
26 січня о 15.15 відбудеться засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики у режимі відеоконференції посилання...
15 січня 14:21
21 січня об 11.00 у режимі відеоконференціяї відбудуться слухання у Комітеті щодо державної підтримки творчих спілок в Україні посилання...

Діяльність Комітету

18 березня 2020, 10:00

Матеріали засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики від 18 березня 2020 року

Сьогодні на своєму засіданні Комітет з гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" №2362.

Під час засідання члени Комітету заслухали по скайпу представника Міністерства освіти, яка повідомила, що Міністерство не підтримує прийняття законопроекту №2362. Автор законопроекту через зв’язок по скайпу надав своє обгрунтування необхідності прийняття такого законопроекту. Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко пояснив, що розгляд законопроекту саме зараз обумовлений тим, що розпочинається процес підготовки до друку підручників. Водночас він зазначив, що питання законопроекту дуже чутливе. “Ми в Комітеті почали підготовку до експертних круглих столів, на жаль зараз їх відклали, оскільки карантин. Якщо ми хочемо мати єдність в країні, то ми повинні переходити на мову діалогу, а не на мову ненависті і чути точку зору один одного”, - додав Олександр Ткаченко.

Підсумовуючи обговорення, Голова Комітету запропонував відкласти прийняття рішення щодо законопроекту №2362, обгрунтовуючи це необхідністю проведення додаткових консультацій, в тому числі, скільки буде коштувати прийняття такого закону для державного бюджету.

За результатами голосування члени Комітету прийняли рішення відкласти розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» для додаткових консультацій. Водночас, за рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу проголосував лише один член Комітету.

На своєму засіданні Комітет також розглянув питання про ситуацію щодо функціонування Київської студії хронікально-документальних фільмів «Укркінохроніка» та ДП «Національна кінематека України». Було прийняте рішення звернутися до Кабінету Міністрів та правоохоронних органів для з’ясування усіх обставин та ситуації, яка склалася у цих установах.

Члени Комітету також заслухали Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2019 рік. Остаточне рішення Комітет прийме на своєму наступному засіданні після детального вивчення звіту.

Щодо питання проблеми інституційної реформи регіонального інформаційного мовлення Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» в контексті інформаційної безпеки України та звіту НСТУ, через поганий зв’язок, члени Комітету, попросили розширений звіт для більш детального вивчення зазначеного питання та остаточного прийняття рішення.

Також члени Комітету обговорили питання Київської студії хронікально-документальних фільмів «Укркінохроніка» та Національної кінематеки України. Окреслив проблему Голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Павло Сушко. Так, за його словами,  державні підприємства доведені до банкрутства та можуть бути втрачені державою назавжди. «Потрібне втручання державних органів, органів прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, щоб врятувати національне надбання», — сказав Голова профільного підкомітету.

Олександр Ткаченко додав, що територію державних установ очевидно використають під незаконну комерційну забудову, якщо не посприяти розв’язанню ситуації. За допомогою відеозв’язку до обговорення приєднався представник Міністерства культури, молоді та спорту Артем Біденко. Пан Біденко поінформував, що до робочої групи, яка працює над врегулюванням ситуації, крім Міністерства юстиції України, треба долучити Міністерство фінансів, а також Ліквідаційну комісію Міністерства культури, тому що до цього часу не підписані акти та не передано майно Міністерству культури, молоді та спорту. «Формально ці державні підприємтва поки не є у нашому віданні», — прокоментував державний секретар. Коли акти будуть підписані та передані, дисциплінарна комісія зможе розглянути поведінку директорки ДП «Укркінохроніка» та офіційно спілкуватися із Фіскальною службою та Міністерством юстиції стосовно вказаної проблематики.

Наш Комітет підготує необхідні звернення до правоохоронних органів та Кабінету Міністрів України щодо вирішення зазначеної проблеми.