Повідомлення

Перейти до розділу
22 травня 13:23
26 травня завершується прийняття пропозицій та поправок до законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням COVID-19 докладніше
13 травня 08:30
20 травня 2020 року о 15.00 Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики планує провести виїзне засідання за адресами: вулиця Євгена Коновальця, 18 та вулиця Кіото, 27 посилання...

Діяльність Комітету

30 жовтня 2019, 13:00

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо збереження культурних цінностей)»

 

Законопроектом пропонується законодавчо врегулювати призначення на посади керівників державних та комунальних закладів культури, державних та комунальних музеїв, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, з метою забезпечення збереження національної культурної спадщини та національного надбання Українського народу.

При цьому передбачається змінити повноваження щодо управління комунальною власністю відповідних територій та повноваження сільського, селищного, міського голови, а також внести зміни до майнових прав музеїв, визначивши головного зберігача музейних предметів та музейних колекцій на зазначених територіях.

Відповідні зміни пропонується внести до законів України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», «Про місцеве самоврядування в Україні».

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 29 жовтня 2019 року на своєму засіданні за участі представників Міністерства культури, молоді та спорту України розглянув цей законопроект і рекомендував Верховній Раді прийняти його у першому читанні за основу.

Відповідно до Закону України  "Про Регламент Верховної Ради України" Комітет здійснюватиме підготовку зазначеного законопроекту до другого читання.

Проект Закону зареєстровано за №2187.